بنیاد خیریـه حضرت رقیـه (س)


بنیاد خیریـه حضرت رقیـه (س) در راستای ارائه خدمات اجتماعی و محرومیـت‌زدایـی در کشور؛ در سال ۱۳۸۶ تأسیس و با بهره‌گیری از تیم جوان و مؤمن انقلابی تاکنـون در این عرصه در حال فعالیت می‌باشد.

این بنیاد در قالب ۱۴ طرح خدمات خود را با مشارکت نهادهای حمایتی و خیریه‌ها در سطح مناطق محروم کشور ارائه می‌نماید.

کلیه نهادهای حمایتی، نهادهای دارای مسئولیت اجتماعی، خیریه‌ها، مراکز نیکوکاری، گروه‌های جهادی و خیرین می‌توانند در قالب تفاهم‌نامه مشترک از خدمات ۱۴ گانه این بنیاد برای محرومین مناطق خود بهره ببرند.

خدمات خیریه

خیریه حضرت رقیه(س) علاوه بر اهدای جهیزیه و بسته های معیشتی خدمات دیگری را نیز در اختیار عموم قرار داده است.

صندوق قرض الحسنه حضرت رقیه(س) با هدف ارائه وام قرض الحسنه به نوعروسان نیازمند جهیزیه و ودیعه مسکن و امور درمانی ایجاد و فعالیت می نماید.در این صندوق وام قرض الحسنه بدون سود و کارمزد با شرایط اسان به مراجعین پرداخت و تضامین دریافت می گردد.صندوق قرض الحسنه آمادگی دارد با بانک ها و صندوق های قرض الحسنه همکاری و مشارکت نماید.

واحد کارآفرینی پرنیان برای بیش از ۵۰ نفر از بانوان سرپرست خانواده اشتغال پایدار ایجاد نموده است.محصولات تولید این واحد شامل پک های جشن تکلیف، پک های سرویس خواب و دیگر خدمات می باشد. واحد کارآفرینی آماده همکاری و ارائه خدمات به ارگان ها و فروشگاه ها می باشد.

تاریخچه و نحوه تاسیس

ایده اولیه تاسیس خیریه حضرت رقیه(س) در سال ۱۳۸۶ وقتی که نیازمندی را از طریق کمیته امداد امام خمینی حمایت می‌کردیم، صورت گرفت.از همان ابتدا با گردهم آمدن گروهی از داوطلبان مومن انقلابی تصمیم گرفتیم به این سمت حرکت کنیم.نیت ما از اول کمک به محرومین مخصوصا زوج های جوان مددجو که در نوبت جهیزیه بودند، بود.

کم کم کار ما توسعه پیدا کرد سال بعد ۲۰ سری جهیزیه اهدا شد والان در سال جاری به لطف خداوند وبا عنایت حضرت رقیه(س) با برنامه ریزی که موسسه انجام داد بیش از ۴۰ هزار سری جهیزیه میان نوعروسان مددجو توزیع شد.

داستان چهارده طرح خیریه

خیریه در ابتدا که بصورت رسمی کار خود را شروع کرد، در غالب ۱۴ طرح با مشارکت نهاد های حمایتی کار خود را دسته بندی نمود که این ۱۴ طرح تقریبا مجموع نیازهای یک خانواده نیازمند است. 

این ۱۴ طرح شامل :

طرح صدقات 

طرح سعادت 

طرح اجابت

طرح طراوت

طرح زیارت

طرح ضیافت

طرح مرمت

طرح شفاعت

طرح دعوت

طرح معرفت

طرح عیادت

طرح کرامت

طرح برکت

طرح رضایت