طرح طراوت

خرّم آن کس که در این محنت گاه

خاطری را سبب تسکین است 


طرح طراوت،تامین و اهدای بسته حمایتی ارزاق به خانواده های کم برخوردار، یکی از چندین طرح در حال اجرای بنیاد خیریه حضرت رقیه(س) می باشد.این طرح قبل از شروع سال نو شمسی از اواخر ماه بهمن شروع شده و تا اواخر ماه اسفندهمکاران ما مشغول بسته بندی اقلام و ارسال بسته ها به مناطق مورد نظر می نمایند.

 این طرح به صورت گسترده‌ای در مناطق محروم کشور اجرا شد و شامل فعالیت‌های مختلفی بود که به نفع نیازمندان بود.


برخی از این فعالیت‌ها عبارت بودند از:

  1. ساخت و تعمیر منزل نیازمندان: بنیاد خیریه حضرت رقیه (س) در این طرح ساخت و تعمیر منازل نیازمندان را به عهده گرفت تا زندگی بهتر برای آن‌ها فراهم شود.
  2. پشتیبانی از تولید و اشتغال: این طرح به حمایت از تولید و اشتغال در کشور پرداخت تا به نفع اقتصاد ملی و نیازمندان باشد.
  3. تبدیل اقلام دست دوم به نو: بنیاد خیریه حضرت رقیه (س) در این طرح اقلام دست دوم را به اقلام نو تبدیل کرد تا نیازمندان بتوانند از این اقلام استفاده کنند.
  4. حمایت از بیماران نیازمند: این طرح به حمایت از بیماران نیازمند سراسر کشور پرداخت تا به نفع آن‌ها باشد.
  5. هدیه اقلام خوراکی در عید نوروز و ماه رمضان: بنیاد خیریه حضرت رقیه (س) در این طرح اقلام خوراکی را به نیازمندان در عید نوروز و ماه رمضان اهدا کرد تا آن‌ها بتوانند در این ایام با شادی و آرامش زندگی کنند.

گزارش طرح طراوت

با تماشاي این نمودار در سال هاي اخیر می توانید متوجه مشکلات پیش رو شویم.در این چند سال اخیر با فراز و نشیب هاي گوناگونی روبرو بودیم. با این وجود توانستیم تمامی تعهدات موسسه را نسبت به خیریه ها و نهادهاي حمایتی عمل نماییم.


  نمودار رشد طرح طراوت

شرایط ثبت نام در طرح طراوت

۱.جمع کل بسته غذایی(بسته اول) برابر با ۹/۸۰۰/۰۰۰ ریال ، مشارکت خیریه ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال و مشارکت متقاضی ۸/۸۰۰/۰۰۰ ریال می‌باشد.

– جمع کل بسته غذایی(بسته دوم) برابر با ۷/۶۰۰/۰۰۰ ریال ، مشارکت خیریه ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال و مشارکت متقاضی ۶/۶۰۰/۰۰۰ ریال می‌باشد.

۲.هزینه حمل و نقل بالای ۵۰۰ بسته بر عهده خیریه می باشد.

 ۳.بسته سبدخوراکی  به نماینده نهاد مربوطه طبق حواله تحویل می گردد.

۴.پکیج درنظر گرفته شده توسط موسسه خیریه حضرت رقیه(س) ویژه ی یک متقاضی است و تجزیه پکیج توسط نهاد ها ممنوع می باشد.

۵.انتخاب، خرید و ارسال اقلام توسط موسسه خیریه حضرت رقیه(س) صورت می گیرد.

۶.باتوجه به محدود بودن  ظرفیت طرح ,اولویت با نهادی است که زودتر ثبت نام نموده و تسویه مالی نماید.

۷.مبلغ تعیین شده باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ به حساب خیریه واریز و فیش واریزی از طریق پیام رسان واتساپ به واحد پشتیبانی (۰۹۰۲۸۸۸۹۸۱۲)ارسال شود.بنیاد خیریه حضرت رقیه (س) در این طرح اقلام خوراکی را به نیازمندان  اهدا می کند تا آن‌ها بتوانند  با شادی و آرامش زندگی کنندپیام شما دریافت شد 

 سپاسگزارم